compare

M.gazetaexpress.com

GazetaExpress ju sjell lajmet e fundit në kohë reale nga politika, sporti, bota e VIP-ave, shëndetësia etj.
advertising
Links Website >>
Website Topics lajme nga kosova, ekonomi, video
Top Keywords from Search Engines ekspres + 4 more>>
M.gazetaexpress.com is ranked 764th in the world (amongst the 30 million domains). A low-numbered rank means that this website gets lots of visitors. This site is relatively popular among users in the albania. It gets 61.4% of its traffic from the albania . This site is estimated to be worth $1821259. This site has a low Pagerank(0/10). It has 2 backlinks. M.gazetaexpress.com has 61% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal Rating:
m.gazetaexpress.com
4.5/5.0
by
WebstatsDomain

Similar websites

Favicon of indeksonline.net  

Indeksonline.net

Indeksonline

Indeksonline.net sjell tek ju lajmet e fundit shqip në kohë reale nga politika, sporti, bota e vip

Popularity: | Safety: | indeksonline.net tags for indeksonline.net lajme nga kosova / ekonomi / nga / dhe

Favicon of gazetablic.com  

Gazetablic.com

Lajmi i Fundit: Kosova, Ballkani, Bota, Sport, Yjet - Gazeta Blic

Gazeta blic sjell lajmet e fundit dhe ngjarjet nga kosova, shqiperia, bota, në momentin që ato ndodhin

Popularity: | Safety: | gazetablic.com tags for gazetablic.com ekonomi / kosova

Favicon of lajmi.net  

Lajmi.net

Lajmi.net Lajme Të Kosovës Nga Politika, Zgjedhjet, Ekonomia, Sporti...

Lajme të kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, arti dhe teknologjia

Popularity: | Safety: | lajmi.net tags for lajmi.net kosova / nga

advertising
Favicon of albeu.com  

Albeu.com

Portali Albeu.com, Lajmet e Fundit, Sport, Shqiperi, Kosove, Maqedoni...

Albeu.com është portal i pavarur, me seli në tiranë, i themeluar në korrik të vitit 2003

Popularity: | Safety: | albeu.com tags for albeu.com foto lajm / kosova

Favicon of lajmifundit.al  

Lajmifundit.al

Lajmi i Fundit, Lajmi Fundit, Lajme Gazeta, Lajme, Informacione, Shqip...

Lajm i fundit, gazeta online, portali lajmifundit.al

Popularity: | Safety: | lajmifundit.al tags for lajmifundit.al nga

Favicon of telegrafi.com  

Telegrafi.com

Lajmet e Fundit - Telegrafi

Telegrafi iu sjell në kohë reale, sekond pas sekonde informacione dhe lajme

Popularity: | Safety: | telegrafi.com tags for telegrafi.com nga / dhe / video

Favicon of botasot.info  

Botasot.info

Bota Sot

Lajmet, sporti, showbizi e shumë e shumë tjera më së shpejti vin tek ju tek portali bota sot online

Popularity: | Safety: | botasot.info tags for botasot.info kosova / nga / shqip

Favicon of shqiptarja.com  

Shqiptarja.com

Shqiptarja.com

Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga shqipëria dhe ballkani

Popularity: | Safety: | shqiptarja.com tags for shqiptarja.com kosova / nga / dhe

Favicon of koha.net  

Koha.net

Koha.net | Koha Ditore | Lajmet e Fundit Shqip | Kohavision

Politika, ekonomia, kultura e sporti vijnë më së shpejti te ju nëpërmjet portalit koha.net

Popularity: | Safety: | koha.net tags for koha.net ekonomi / nga / dhe

Favicon of lexo.al  

Lexo.al

Lexo.al-lajmet e Fundit

Lajmet e fundit 

Popularity: | Safety: | lexo.al tags for lexo.al lajme shqip

Trending related sites:

Domain Increase Popularuty
gazetablic.com
104288

Web Safety

m.gazetaexpress.com is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Twitter buzz

General Statistics

Title: Lajmi i Fundit - GazetaExpress
Description: GazetaExpress ju sjell lajmet e fundit në kohë reale nga politika, sporti, bota e VIP-ave, shëndetësia etj.
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 61%
Website Worth: $1,821,259 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 764
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
albania
Alexa backlinks: 2,347
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 104.28.22.117 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (San Francisco) [See domains hosted in San Francisco | United States]
Pageviews per User: 5.8
Average Time on Site: 07:50
Search Percent:
Estimated percentage of visits to m.gazetaexpress.com that came from a search engine
4.2%
Bounce:
Estimated percentage of visits to m.gazetaexpress.com that consist of a single pageview
38.4%
Daily Pageviews: n\a
Contact information: try to find contact info in whois information
Load Time: 0.36 seconds

Website categories

Currently, we found 3 categories on m.gazetaexpress.com
lajme nga kosova 18 sites ekonomi 8'839 sites
video 618'973 sites

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
instituti meteorologjik
1 2015-12-17
gazeta express horoskopi 2011
2 2016-02-08
mesuesja nga prishtina
3 2016-01-09
ekspress gazeta com
4 2016-01-31
ekspres gazeta ru
4 2016-01-28
gazeta express horoskopi
6 2016-02-08
tifozet e barcelones
15 2015-12-15
atifete jahjaga biografia e saj
19 2015-12-14
lajmi i dundit
21 2015-12-10
tema mesuesja ime e par
24 2016-01-09

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
lajme 39
dhe 35
nga 34
foto 34
nuk 34
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
emisioni komiteti 23
komiteti mysafir 13
qendror mysafir 10
komiteti qendror 10
lajme nga 9
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
emisioni komiteti mysafir 13
emisioni komiteti qendror 10
komiteti qendror mysafir 10
lajme nga shqipria 8
futbollist evropian n histori 7

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
551000
<H1> shqiptarët me shtatë deputetë më pak në parlamentin e ri maqedonas
<H1> “surprizon” berisha “dhjetoristët” lëvizja e bijve kundër etërve në 200 vetëm 1 mund të ishte i persekutuar
<H1> shala gjendja e ajrit në prishtinë nuk është alarmante
<H1> ish-rektori i up'së fakulteti i edukimit fajtori kryesor për gjendjen e arsimit

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. M.gazetaexpress.com is ranked 764th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 764 visit alexa Alexa backlinks: 2,347
This report show rough estimate of m.gazetaexpress.com's popularity
The top queries driving traffic to m.gazetaexpress.com from search engines.
gazeta express
bota sot
gazeta ekspres
gazetaexpress
gazeta ekpress
berat buzhala
ekspres
edmond kapllani
express gazeta
gazeta expres

Visitors Localization

Traffic Estimations High
Traffic Rank 764th most visited website in the World
albania 61.4 switzerland 5.9
germany 4.4 serbia 4.2
macedonia 3.2

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for gazetaexpress.com   www.gazetaexpress.com
Check google pagerank for www.gazetaexpress.com
Favicon for twistysdownload.com   www.twistysdownload.com
Check google pagerank for www.twistysdownload.com
Favicon for auto-india.co.in   auto-india.co.in
Check google pagerank for auto-india.co.in
Favicon for warandgender.com   www.warandgender.com
Check google pagerank for www.warandgender.com
Favicon for difrances.com   www.difrances.com
Check google pagerank for www.difrances.com

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2016-09-05, website load time was 0.36. The highest load time is 0.81, the lowest load time is 0.19, the average load time is 0.33.

0reviews

Add review